Özel okullara indirim için formüller

• Yazar: | • Tarih: 26/Ağustos/2020 - Çarşamba | • Kategori: Genel Konular, Güncel Haberler, Günlük Haberler | • 14 Yorum

Paylaşın

Yapılan toplantılarda özel okul temsilcileri, koronavirüs nedeniyle okul kayıtlarında düşüşler yaşandığını, öğretmen ücretlerinin sıkıntı yaşanmadan ödenmesi için devletten destek beklediklerini ifade etti. Toplantılarda 350 bin personeli olan özel okulların bu anlamda devlet okullarından yük aldığı da belirtildi.

‘İNDİRİM ORANI KADAR İADE’

Edinilen bilgiye göre, velilerden gelen indirim taleplerine karşılık özel okullarda uygulanan KDV oranının bu dönemde alınmaması önerisi de tartışıldı. Gündeme gelen formüle göre, KDV’de uygulanacak indirim oranı kadar velilere iade ya da kayıt ücretlerinde indirim gündeme gelebilecek. Özel okullarda okul kirası, öğretmen ücreti gibi giderlerin birbirinden farklı olması nedeniyle farklı indirim oranlarının gündeme gelebileceği de belirtiliyor. Bir başka formüle göre uzaktan eğitimin devam etmesi halinde kayıt yaptıran öğrenci velilerine, yıl sonunda iade, mahsuplaşma ya da bir sonraki dönem eğitim ücretinden indirim yapılabilecek.

Özel okullara indirim için formüller " bu yazı 7:41 am saatinde ve 26 - Ağustos - 2020 tarihin'de " Genel Konular,Güncel Haberler,Günlük Haberler " kategorisinde yayınlanmış olup " admin " tarafından yazıldığı sanılmaktadır. Ayrıca 14 Yorum yazılmıştır.

“Özel okullara indirim için formüller” için 14 cevap

 1. ysmedia dedi ki:

  Bir çok giderleri bu uzaktan eğitim sürecinde düştüğü halde birde vergilerini ödemek istemiyorlar. Bir veli olarak biz günü gününe verdik hep ödememizi çocuğumuz gitmese bile.

 2. Elmiya dedi ki:

  Pandemi sürecinde birçok aile okul ücretleri yüzünden mağdur oldu. Bence okulların şirket kafasından çıkıp, cüzi de olsa bir indirime gitmesi gerekli..

 3. Wertomy dedi ki:

  İade de olsa, yine geçen yıla oranla miktar yüksekse, ben bunda iade göremem ne yazık ki.

 4. Okul dedi ki:

  özel okullara kdv indirimi olması çok mantıklı daha da düşer umarım.

 5. Cevdet dedi ki:

  Özel okullara gösterilen ilgi ve özeni umarım yakın zamanda devlet okullarındada görürüz.

 6. Serkan dedi ki:

  Koronadan dolayı hem okullar hem de veliler mağdur oldu devletin bu işe el atması lazım.

 7. Anime Haber dedi ki:

  Salgından dolayı maalesef tüm okullarda bu ücretler sorun yaratacaktır, devlet bu işe bir el atmalı ki devlet okulları da düzelsin.

 8. brnklbkn dedi ki:

  Bir çok giderleri bu uzaktan eğitim sürecinde düştüğü halde birde vergilerini ödemek istemiyorlar. Bir veli olarak biz günü gününe verdik hep ödememizi çocuğumuz gitmese bile.

 9. EVİSSA dedi ki:

  özel okullarda ücretlerin bir kısmının geri ödenmesi mantıklı ama keske verilen online dersler düzenli yararlı olsa çocuklar için. şuan olan nesil zaten teknoloji ile bütünleşmiş durumda derslerin online olması okulların olmaması çocukların artık eğitimden daha çok uzaklaşması bir neslin kayıp gitmesi gibi bişey oldu. yüz yüze eğitim iptal ama keşke online verimli olsa devlet yada özel fark etmeksizin

 10. MobiliOnay dedi ki:

  Özel okullar’da zor durumda. Bu pandemi herkesi etkilemiş durumda maalesef. Umarım en kısa sürede düzelir ve öğrencilerimiz okullarına rahatlıkla devam ederler.

 11. Raiinbowbox dedi ki:

  Umarım her şey çok güzel olur, dayanın güzel günler yakında.

 12. Raiinbowbox dedi ki:

  Umarım her şey çok güzel olur, dayanın güzel günler yakında.

 13. segaucho dedi ki:

  Bence sistem getirilmesi gerekiyor. Nereye kadar böyle gidecek?

 14. Bir çok insan mart ayında covid-19 ‘ün patlak vermesiyle okulların yaşattığı mağduriyeti görüp bu yıl çocuklarını devlet okuluna yazdırdı. Benim anlamadigim, ana baba mecburen işe gidiyor, çocuklara anneanne babaanne bakıyor. Temas azalmış mi oldu şimdi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir