Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Kestel Kız Anadolu İmam Hatip'te bilim fuarı gerçekleştirildi

Kestel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde bilim fuarı gerçekleştirildi
Haber Giriş Tarihi: 27.11.2021 18:36
forumhaber.com
Bursa'nın Kestel İlçesinde bulunan, hem Kestel'de hemde Bursa'da başarıları ile adından sıkça bahsedilen Kestel Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 18 proje ile TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI/SERGİSİ düzenledi. 23 Kasım salı günü mülki amirlerce ve çok sayıda davetlinin katılımıyla açılışı gerçekleştirilen fuar 26 Kasım cuma günü akşamına kadar devam etti.
Kestel'deki diğer okullardan ve vatandaşlardan onlarca insan fuara katılarak projeleri öğrencilerden dinledi. Kestel'de gerçekleştirilen bu fuara İlbeyi Medya ve ForumHaber.com adına Genel Yayın Yönetmenimiz Sn. Muhammet Ali İlbeyi'de katıldı. Okul müdürü Sn. Mehmet Turan'ı ziyaret eden İlbeyi, çok mükemmel ve başarılı bir fuar gerçekleştirdiklerini söylerek tebrik ve teşekkür etti.


Müdür Sn. Mehmet Turan ise; Bu fuarın/serginin açılışında emeği olan Şube Müdürümüz Sn. Davut Çalışkan, Müdür Yardımcılarımız; çok gayret ve caba sarfeden  Samet Pakel, Murat Yartaşı, Hilal Kahraman Üzgün, Öğretmenlerimiz; Sinem Çıray, Sema Çelik, Binnaz Garip, Bahriye Müminoğlu, Gülçin Çetintaş Aydoğan, Gülşah Albayrak, Selime Karagöl, Kenan Yanar, Hikmet Karaman, Çok değerli Öğretmenlerimize,
En çok emek sarfeden Öğrencilerimize, Yardımcı Personelimize,
İsmini unuttuğumuz ve sayamadığımız çok kıymeti davetlilere ve ziyaretlerinden dolayı İlbeyi Medya ve ForumHaber.com'a çok TEŞEKKÜR ederiz, dedi.

Fuarda yer alan bazı projelerin tanıtımı:

Plastik Pipet Kullanımına Son Projesi! 

Her geçen gün artan plastik pipet kullanımı doğadaki madde birikimine ve çevre sorunlarına neden olmaktadır.Bunun yerine projemizde tamamen doğal buğday saplarından üretilen pipetler kullanılarak başta okul kantinimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere bilim fuarımıza katılan tüm katılımcılarda önemli bir farkındalık oluşturmuştur.
Proje koordinatörü öğretmenimiz Gülşah ALBAYRAK'ı tebrik ederiz.
Okul müdürlüğü


KAPARA PROJESİ

Projemiz ile paramızı evde unutsak bile adımıza tanımlı kart sistemleri ile kantinden alışveriş yapabilmeyi tasarladik. Kapara kartlarimizda her öğrencinin ismi ve fotoğrafi bulunacak ve başkaları tarafından kullanımı engellenecektir.Veli tarafından para yuklenebilecek ve kantindeki uygulama ile yapılan ürünlerin fiyatları bakiyemizden düşecek. Aileler de uygulama ile öğrencisinin o gün hangi ürünleri aldığını, kaç para harcadığını görebilecek. Evden öğrencisine de bakiye yüklemesi yapabilecek. Yapmış olduğumuz kapalı sistem ile çalışan Android yazılım ile çalışan projemiz ile para  temasını azaltmayi ve alışverişlerinizi daha hızlı yapmayı planlanmıştır.
Proje koordinatörü öğretmenimiz Bahriye MÜMİNOĞLU'nu tebrik ederiz.
Okul müdürlüğü
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar