SON DAKİKA
Hava Durumu

Önder Tanır milletvekili adayı mı?

ForumHaber.com'dan herkese merhaba. Ben Muhammet Ali İLBEYİ. Bugünkü röportaj konuğum Kestel Belediye Başkanı Sn. Önder TANIR.

Haber Giriş Tarihi: 21.09.2022 20:18
Haber Güncellenme Tarihi: 22.09.2022 09:53
https://www.forumhaber.com
Önder Tanır milletvekili adayı mı?

Röportajımızda Kestel halkının ForumHaber'e ilettiği soruları Başkan Tanır'a sorduk.

(S1) Kestel’de şuan için Ekmek kaç TL ? Dönem sonuna kadar bu fiyattan satılmaya devam edilecek mi ?

Seçim vaatlerimizde söz verdiğimiz gibi, göreve geldiğimizde 1.25 TL olan ekmeği 1 TL’den vatandaşlarımızın sofralarına ulaştırmaya başladık. Artan maliyetlere rağmen 3 yıldır 400 gram ekmeği 1 TL'den satarak, Türkiye’nin en ucuz ekmeğini hemşehrilerimize ulaştırıyoruz. Şimdi ise bu kararlılığımızı korumak için kendi buğdayımızı üreterek, un elde edeceğiz. Bu sayede Türkiye’nin en ucuz ekmeğini vatandaşlarımıza ulaştırmaya devam ettireceğiz. 

(S2) 2023'de düğün salonu fiyatlarında artış olacağı konuşuluyor, bu artış hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

Seçim vaatlerimizden biriside yeni evlenecek olan çiftlerimize destek olmaktı. Bu sayede düğün salonu fiyatlarımızı geri çektik ve 3 yıldır bu fiyatları sabitleyerek en ucuz düğün salonunu yeni evlenecek olan çiftlerimizle buluşturduk. Ancak artan maaliyetler karşısında fiyatlarımızı güncellemek zorunda kaldık. Bu fiyat artışıyla dahi rakamlarımızın piyasanın altında olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. 

(S3) İlçemizde yaşayan yaşlılara ekmek satın alırken  daha fazla kolaylık sağlanması gerekmiyor mu ?

Türkiye’nin en ucuz ekmeğini hemşehrilerimiz ile buluşturuyoruz bu sebeple vatandaşlarımızın yoğun talebiyle karşılaşıyoruz. Tabii ki 65 yaş ve üzerine olan hemşehrilerimize öncelik tanıyor ve sıra beklemeden ekmek almalarına imkan tanıyoruz. 

(S4) Kestel Belediyesi önündeki meydanda ışıklandırma yetersiz kalmış gibi, bunun sebebi nedir?

Kestel’in markasına değer katacak olan ‘Meydan Kestel’ projemizde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Ekiplerimiz bu süre zarfından sabah akşam yoğun bir tempoyla çalışmalarını gerçekleştiriyor. Meydanımız tamamlandığında Kestel’e çok yakışacak bir görüntüyü gözler önüne sereceğiz. Meydanımızda otopark, çarşılar, festival alanı, sığınak ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanıldığı aydınlatma alanları yer alacak. 

(S5) Kaldırım ve refüjlere ağaçların dikilmesini istiyoruz

Kestel Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü Ekiplerimiz, Kestel’imizin dört bir yanını çiçek ve fidanlarla donatıyor diyebiliriz. 3 yıllık süreçte yaklaşık 5 bin fidanı toprakla buluşturduk. Özellikle ektiğimiz ıhlamur ağaçlarıyla, Kestel’imiz buram buram ıhlamur kokacak. 

(S6) İlçemizin bazı yollarında bozukluklar olduğunu görüyoruz. Çalışmalar başlayacak mı, ne zaman tamamlanacak ?

İlçemiz her geçen gün büyümekte ve gelişmekte. Bu sebeple tüm ekiplerimizin yoğun bir mesai harcadıklarını söylemek mümkün. Asfalt konusundaki çalışmalar, yapılan tespitlerle öncelik sırasına göre devam ediyor. İş makinelerimiz neredeyse hiç kontak kapatmadan, merkez mahalle ve kırsal mahallelerimizde asfalt ve rehabilite çalışmalarını sürdürüyor. 

(S7) Aile parkında motosikletlerin gezdiğin görüyoruz, buna engel olunmasını istiyoruz ?

Belediyemizin tüm tesislerindeki güvenlik görevlilerimizin sayısını arttırdık. 7 gün 24 saat ekiplerimiz nöbet tutuyor. Tabiî ki ekiplerimiz görev alanlarını kapsayan konularda duruma müdahale etmektedir. Bu konuyla ilgilide ekiplerimiz ilgili kişilere uyarılarda bulunuyor, uyarıların dikkate alınmaması durumunda ise ilçe emniyet müdürlüğüne durumu bildiriyor ve polis ekiplerince gerekli işlem uygulanıyor. 

(S8) Toki bölgesinde başı boş sokak köpekleri olduğunu görüyoruz. Bunlara müdahele ediyormusunuz ?

Kestel Belediyesi Veteriner Hizmeteri Birimimizi hem teknik personel hem araç hem de ekipman olarak oldukça güçlendirdik. Ekiplerimiz 24 saat görev yaparak hemşehrilerimizden gelen talepleri yerine getiriyor. Günlük olarak sokak hayvanlarını besleme ve kısırlaştırma işlemleri de gerçekleştiriliyor. 

(S9) Hava kirliliğini önlemek adına Kestel Belediyesi olarak fabrikalara bir çözümünüz var mı ?

Bu konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanımızla çok kez görüştük ve ne yapabileceğimizi konuştuk. Bakanlık yetkililerimiz ve zabıta ekiplerimiz fabrikaların bacalarındaki filtre konusundaki denetimlerini arttırdı. Ayrıca ilçemize bir mobil hava kalitesi ölçme istasyonu kazandırdık. Mevcut istasyonumuzun da bakım ve onarımını gerçekleştirdik. 

(S10) Kestel Balkan Panayırı sona erdi, panayıra gelen tepkiler nedir?

Bu yıl sekizincisini gerçekleştirdiğimiz balkan panayırı, 4 gün boyunca büyük bir coşku ve heyecan ile geçti. Hem Bulgaristan’ndan hem de Türkiye’de bulunan sanatçılarımızı hemşehrilerimiz ile buluşturduk. 4 gün boyunca yaklaşık 100 bine yakın hemşehrimizi bu alanda misafir ettik. Ne mutludurki binlerce teşekkür ve tebrik mesajı aldık. Bu olumlu dönüşler bizleri daha da heyecanlandırıyor ve güçlendiriyor. Seneye çok daha kapsamlı bir panayırı hemşehrilerimiz ile buluşturmayı planlıyoruz. 

(S11) Geleneksel sünnet şöleni ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Seneye olacak mı?

Geleneksel hale getirdiğimiz sünnet şölenimizde 47 çoçuğumuz erkekliğe ilk adımını attı. Çocuklarımız ve aileleri için dolu dolu bir etkinlik hazırladık. Onlar adına çok keyifli olduğunu düşünüyorum. Geri dönüşleri de çok mutlu edici oldu. Seneye daha farklı etkinliklerle şölenimizi gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

(S12) Önümüzdeki dönemlerde siyasi hedefleriniz nelerdir? Milletvekili adayı mısınız?

Tabii ki öncelikli hedefimiz bu dönemi layıkıyla tamamlamak. Hemşehrilerimize verdiğimiz sözlerin tamamını eksiksiz bir şekilde yerine getirmek. Geçen bu 3 yıllık süre zarfında seçim vaatlerimizin neredeyse yüzde 80’ini tamamladık ve vaatlerimizin dışına çıkarak bir çok yeniliği ve projeyi Kestel’de hayata geçirdik. Önümüzdeki siyasi hedeflerimizde ise her zaman olduğu gibi halka ve hakka hizmet var. Kestelli hemşehrilerimiz için Kestel için daha yapacak çok işimiz var. Bu sebeple tek hedefimiz Kestel’e hizmet.

Röportajımızın sonuna geldik. Belediye Başkanımız Sn. Önder Tanır'a röportaj teklimizi kabul ettiği ve Kestel halkının sorularını cevapladığı için teşekkür ediyoruz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.