SON DAKİKA
Hava Durumu

29 Mayıs 1453 Fetih Ruhu

Yazının Giriş Tarihi: 30.05.2022 14:50
Yazının Güncellenme Tarihi: 30.05.2022 02:50

İstanbul fetih edildi cümle Müslümanların yüzü güldü fethe hazırlık nasıl yapıldı neler oldu hemen hemen hepiniz biliyorsunuzdur. Burda ele alacağım konu İstanbul ne kadar bizim biz ne kadar İstanbul ununuz tabi ya bizler ne kadar layığıyız İstanbul a acaba Fatih Sultan Mehmet han zamanındaki o halk ile şimdiki bizim halkın arasında fark varmıdır ?

Vardır tabiki olmaz mı hiç, dağlar kadar fark var desem yeridir. Şunu söyleyeyim ki o halka İstanbul fethi nasip olmuş artık ne diye bilirimki bize şimdiki halka ne nasip olur bilmemde fetih zamanındaki halk ne muhterem halkmış müjdeye nail oldular peygamber efendimiz Hz MUHAMMED sav in müjdesine.

Tabi bizim şimdiki halkında içerisinde öyle topluluklar Vardır ki o fetih dönemi gibidirler, helaki o zamanın gençleri günümüze kadar devam eden bir nesil elden ele verilen bayrak misali onlar bir nebze avutuyor bizleri tam bitti gençlik, derken birde baktım ki aslanlar gibi Fatih in nesliyiz diye haykıran bir topluluk belki içinde değiliz ama kıyısındayız içinde yer almak için vakit geçirmemek lazım.

Fetih şuuru olması lazım bir insanda tabi şimdi kardeşim ne fetih i zaten İstanbul Ankara Bursa bizim değilmi ki? diye bilirsiniz mesele öyle değil, gençler de bu şuur oldu mu bizim olanı korursunuz halkın içinde banana cilik oldu mu işte o vahim bizim olanı bile koruyamayız bizimmiş zannederiz velakin bizim değil onların onlar senin olan şehirde kendilerinin miş gibi at oynatırlarsa vede senide kendilerine benzetirlerse işte vahim olan o dur verdiklerini yani kaybettiklerini, fethi ettiğimizi geri almak için onlarda bizdekinden çaba ve şuur varsa işte bu vahim arkadaşlar anlata bildim mi bilmiyorum ama detaya girmeden umarım anlata bilmişimdir.

Ecdadımızı yattığı yerde utandırmadan yarın mahşeri ilahi yede karşı karşıya geldiğimizde torun emanete sahip neden çıkmadın? derse ne deriz en önemlisi bu vatan bu şehir bizim içerden kuşatılmasına müsaade edemem etmeyenlere selam olsun.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.