SON DAKİKA
Hava Durumu

Anne ve günü

Yazının Giriş Tarihi: 09.05.2022 21:33
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.05.2022 09:33

Annemizi bir gün mü seviyoruz elbette hayır, alıştırdılar Anneler hm günü Babalar günü şu gün bu gün sevdiğimizi söylemek için bile gününü bekliyoruz, 365 gün seveceğimiz Annemizi bize 1 gün sevin diyorlar 1 gün hatırlayın ve sevin diyorlar, biz millet olarak 1 gün değil her gün severiz. İyi bir evlat olmak üzmemek başını öne eğdirmemek en büyük hediyedir Annemize en büyük kutlamadır.

Ben Annemin özüyüm Annem benim kıymetlim Yaptığım iyi işlerle, hallerle Her daim övünsün benle

Dün 8 Mart 2022 di Anneler günü geldi geçti başımızın tacı gönlümüzün ilacı Annelerimiz, ne kadar övgü sözcükleri yazsak az gelir ifade etmeye kelimeler yetmez, mümkün değil Anne sevgisini izah etmeye.

Anne dünyada karşılıksız seven tek canlıdır, hiç kimse hatta hiç kimseler Annenin şefkatine ve sevgisine eş değer değildirler. Anne yemez yedirir giymez giydirir evlatlarına, evlatları şayet kıymet verirse Annelerine, cenneti hemen hemen garantilemiş olurlar şayet Annelerini memnun etmeyen, üzen, kıran, hele, hele ağlatan evlatlar kusura bakmasınlar ama cennet biraz zor onlara, burakın cenneti dünyada bile huzur göremezler.

“Cennet Annelerin ayakları altındadır” hadis i şerifini bilmeyen yoktur demi o yüzden ayaklarının altında olan kadındır. Kadın Annedir.

İnsan okur mühendis olur savcı, doktor, bakan olur her şey olur hala olur teyze olur ama anne olmak başka bir haslettir ayrı bir ünvandır. Anne olmak kutsaldır çünkü övülmüştür. Anne atadır Anne merhamettir.

Annesinin kıymetini bilenlere ne mutlu Anne duası alanlar çok şanslılar ne güzel Anne siyile haşır neşir olanlar ne güzel kıymet bilelim üzmeyelim Anne evladı geç kalsa üzülür kaygılanır mahallede kötü bir olay olsa hemen panikler üzülür kendinden çok evladını düşünür. Anne hakkı ödenmez ne yaparsak yapın ne yaparsak yapalım Anne karnında atılan bir tekmenin hakkını ödeyemeyiz. Allah cc Annesinin kıymetini bilenlerden eylesin. Amin

Bu haftalıkta bu kadar sevgili okurlar esenlikle kalın iyi bir bahar haftası geçirmenizi diliyorum hoşça kalın.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.