SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakış açısı

Yazının Giriş Tarihi: 23.05.2022 20:51
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.05.2022 08:51

Caddeler, sokaklar, araçlar ve yayalar her şey bir bütündür bir birini tamamlayan unsurlardır biri diğerini tamamlayan zincir misali dizimlerdir. Bir otomobil düşünün sadece anahtarı var ne tekerlek, akis, direksiyon vb. veya günlük zaman çizelgesi hep bir birini takiple sıralanmıştırlar değilmidir sabah, öğlen,........... gibi.

Biz insanların bir düzeni neden yok daha doğrusu saygısı sıraya girmişizdir hemen uyanıklık yapıp ön tarafa geçenler, otobüste gençlerimiz büyüklerine yer vermezler çocuklar anne babalarını saymazlar bu gibi şeyleri sizler çoğalta bilirsiniz.

Şimdi diyen olacaktır kardeşim bir otomobil ve kaldırım ile büyüklere yer vermeme ne alakası var diye bilirsiniz haklısınız tabiki şöyle bir ilişki kurdum ben nasıl bir kaldırım, cadde bir bütün otomobil bir sıralaması var çalışması için biz insan oğlu içinde sırada isek başkasının önüne geçmemiz otomobile yakıt koymadan çalıştırmaya benzer bir gencin otobüste, metroda büyüğüne yer vermemesi zincirin kopmasına sebep bir bütünlüğün olamamasına sebep değilmidir birde bu bakış açısı ile bakın.

Tabiatta her şey mükenmelken neden biz insanlarda mükemmel olmuyor işte bu sebepten sıralamayı bozuyoruz, bütünlüğü bozuyoruz belki bozduğumuz bu bütünlük artık iflah olmayacak ve bozuk bir düzene sebep olacağız o sıraya girmeyerek, yer vermeyerek. Bu belki kimilerinize saçma gele bilir olsun gelsin yangın bile kıvılcımla başlar toplum düzeldi mi ilçe düzelir şehir, ülke düzelir bahar bile bir çiçekle başlar demi kalın sağlıcakla.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.