SON DAKİKA
Hava Durumu

Ben düşünmeliyim kendim

Yazının Giriş Tarihi: 27.02.2022 17:22
Hepimizin Miraç kandili mübarek olsun.
Aslında bu geceye dair yazı yazacaktım, sonra çok rahatsız olduğum bir konu hakkında, yazmaya karar verdim. Bu haftaki yazımı.
Beni rahatsız eden, bir değil birçok şey var. Zaman, zaman bunları sizlere aktarırım. Kim bilir?
Sosyal medyada izlemişsinizdir, mikrofonu alan çıkıyor Sokağa kimi dini. Kimisi siyasi sorular sorarak, milleti birbirine düşürüyorlar ve toplumu yönetmek ve yönlendirmek için bir çaba içerisindeler, bu mikrofon tutanlar haberci değiller, gazeteci değiller. Sadece sosyal medya üzerinden yayın yaparak, milleti bir nevi galeyana getiriyorlar. Kimi o an mikrofonda iken kızıyor küfrediyor neredeyse kavga edecekler, boğaz boğaza yapışacaklar. Kimisi izlerken ekran başında, küfrediyor neredeyse ekranla dövüşecek, birbirlerine hakaret etmeler aşağılamalar kalp kırmalar sonra ne oluyor, neler oluyor kimler yazıyor kimler oynuyor, bu tiyatroyu, Biz millet olarak kime, neye inanacağız.
 Araştırma ve okuma diye bir alışkanlığımız yok olmadığı için, açtığımız TV veya cep telefonundaki sosyal medyadaki. Haberlere, inanıyoruz , kanıyoruz yalan yanlış. Yanlışı bilerek veya bilmeyerek savunmaya geçiyoruz. İlla yaşınız geçtikten sonra mı anlayacağız 30 sene 40 sene sonra mı anlayacağız ki kandırılmışız, bize yalan söylemişler, neden diyelim, öyle neden araştırmadık, zamanında neden doğrusunu bulmadık, belki içlerinde doğru söyleyenler vardı. Neden onlara İnanmadık. İş işten geçtikten sonra pişman olsan ne yazar, olmasan ne yazar, televizyonlarda, cep telefonundan, bilgisayarınızdan, izlediğimize, hemen inanıyoruz, kim ne söylerse kanıyoruz, etrafımızdaki insanlarla tartışıp üzüyoruz, üzülüyoruz, kendi aklımızda bile düşünemiyoruz. Onlar bizim adımıza düşünüyorlar, yazıyorlar, çiziyorlar ve bize sunuyorlar, servis ediyorlar algı yapıyorlar. Vesselam neyse, bu kadar benden. Devamını sizler yazın arkadaşlar yorumda bu konu çok uzun merkezin iki satır da olsa bir şeyler yazsın.
       Miraç kandiliniz mübarek olsun dualarınızı eksik etmeyin bu arkadaşınızdan.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.