SON DAKİKA
Hava Durumu

Beslenme

Yazının Giriş Tarihi: 22.08.2022 22:34
Yazının Güncellenme Tarihi: 22.08.2022 22:34

Beslenmek denince ne gelir aklınıza, karnımızı doyurmak , tıka basa yüksek kalori almak mı? Beslenmek yiyip , içmek değildir sadece insan çok çeşitli şeylerden beslenir beslenme iki türlüdür, nasılki gıda ile beslenirken doktora gittiğimizde bu hasta beslenmemiş vücut zayıf kalmış diyorsa aynı şekilde insanın ruhu da zayıf kalabilir bilgisi ve ahlakı da zayıf kalabilir.

          İnsanı, insan yapan kişiliğidir biz buna ahlakta deriz, güzel bir birey olmak, ahlaklı ve iyi bir birey olmanın yolu mutlak ve mutlak aile den geçer. Aile olabilmiş ve çocuklarını iyi yetiştirmek için çaba sarf eden aileler var bunun yanında aile var çocuk lar var saldım çayıra misalide var ,şimdinin çocukları yarının toplumları ve yön verenleri olacağından önce biz kendimiz yani kendimizden başlamalıyız beslenmeye.

          Sevgili okurlarım az çok ne demek istediğimi anladınız sanırım yinede üç beş bir şeyler yazmak icab eder yazının tamamlanması için.

          İnsan doğar ve yaşar yaşamı süresince kişiliğiyle anımsanır bu kişilik ailede başlar aile de karnı doymaya başlayınca karnına giren gıdalardan ötürü, insana nüks eder burada demek istenilen ailenin çok önemi var çoluğuna çocuğuna yedirdiği içirdiği çok önemli buradan yaptığı alışkanlıklarla insan hayatı boyunca devam ede gelir ve ilk kişiliğinin ,ahlakının ve insanlığının yetişmeye başladığı zaman ailesinin yanında olduğu zamandır, daha sonraları kendi hayatını imare ettiği zamanlarda bu alışa gelmiş alışkanlığına devam ederse karnını güzel şeylerle doyurursa, o insanlığına da nüks eder. Sadece yemek içmek değil tabii bu bulunmuş olduğu ortamda yaşamış olduğu arkadaşlık ortamı da tabii etkiler arkadaşını söyle kim olduğunu söyleyeyim sözünden yola çıkarak arkadaş da çok önemlidir çevre de çok önemlidir o yüzden ki ata sözümüz ev alma komşu al denilmiştir.

          Konumuzun başlığı beslenme olunca biraz da gıda beslenmesine de girmiş olduk, tabii bu sadece gıdada değil belirttiğimiz gibi yetiştiğimiz çevrede çok önemlidir, tabii ki hiçbir çevre ve yediğimiz gıdalarda kişiliğimiz oluşur vücudumuz gelişir bunlarında da çok büyük bir etkisi vardır, bunun dışında insanın beslenmesi ruhen de çok önemlidir ruhen insanın eksik kalması Allah muhafaza çok değişik şeyler olabiliyor insan karabalık içinde yalnız kalabiliyor yalnızken çok kalabalıklarda olabiliyor bunlar hep ruhsal dır o yüzden insanın gıdalanması çok değişik bir şeydir neden haz alıyorsanız ne ruhunuzu dinlendiriyorsa bunu ilk başta insanın kendisi görmesi , bilmesi lazım keşfetmesi lazım bir insanın ne iyi yine gidiyorsa onu yapması gerek tabii onu yaparken çevre var koşullar var deniz sahilinde. Denizi izlemeyi seviyorsan sık yap ormanda kuş seslerini duymak istiyorsanız yapın, ibadet yapmak istiyorsanız yapın türkü dinlemek istiyorsanız yapın , çoluk çocukla gezmek istiyorsanız yapın ne iyi geliyorsa ruhuna yapın ruhunu gıdası budur ancak ve selam.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.