SON DAKİKA
Hava Durumu

Biz mi zamanı yaşarız, zaman mı bizi

Yazının Giriş Tarihi: 07.12.2022 15:23
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.12.2022 00:47

Zaman denilince aklımıza ne gelir, zaman yaşlanmamızmı, zaman yılların geçmesimi ,zaman mevsimlerin değişmesi zaman saçımıza ak düşmesimi, zaman büyüklerimizi kaybetmekmi, sahi zamanı bizmi yaşarız. Yoksa zamanmı bizi yaşar? bir şehir düşünün o şehirde yaşıyoruz, o şehirmi bizi yaşıyor bizmi o şehiri yaşıyoruz şehir var , var olmakta biz tükenmekteyiz peki zaman tüketmekmi demek ,var etmekmi yoksa ,zaman insana mahsus bir şey mi? Tabii ki insana mahsus bir şey değil elbette ki zaman var. Allah'u teala zamanı yaratmıştır peki bu zaman dünya kurulduğunda kıyamete kadar ,kıyametten sonra ahirette ,olacağına göre demek ki zaman bizi kullanıyor biz zamanı değil zaman bizi kullanıyor

             Geçmişten geleceğe zaman hep var olacaktır .Geçmişte geçmişte kalmış, geleceği belki göremeyeceğiz içinde bulunduğumuz zaman bizim var olduğumuz zaman biz öldükten sonra zaman bizim için bu dünyada bitmiş olacak, ve başka bir zaman başlamış olacak zaman bizi tüketmekte, her şeyi zaman içinde yaşarız hani deriz ya zamane çocukları her zamanın kendi yaşayışı, stili kendi dünyası vardır ama şu kesin ki zaman her şeyi yutuyor her şeyi eskitiyor zamana karşı koymak imkansız bir şey zamana güç koymak imkansız bir şey zaman başına buyruk, istediğini yapan kimseden, emir almayan, bir şey herkes yaşlanır ölür ama zaman hep aynı kalır her şey eskiz yok olur kaybolur asırlar milyarlar geçer ama zaman hep var.

             Zaman insana verilmiş en büyük avantaj en büyük mükafat da olabilir en büyük kazançda olabilir, ceza da olabilir hediye de olabilir, zaman kimine Umut olur kimine ilaç olur kimine ağır olur, bedel olur çocuğa Sevinç ,ihtiyara hüzün olur tutsak,a cefa ,özgür'e Sefa olur zaman yanmaz, eskimez ,yıpranmaz, ıslanmaz, zaman yemez içilmez zaman kutuplarda da aynı çölde de aynı zaman ah zaman.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.