SON DAKİKA
Hava Durumu

Buzdolabı

Yazının Giriş Tarihi: 30.03.2022 15:59
Evet herkesin evinde vardır iki yaşındaki çocuk bile bilir ne işe yaradığını aile fertlerinden dokunmayan açıp kapamayan yoktur, ev ahalisinden evimizin en gerekli eşyasıdır ne bulaşık makinesine benzer nede çamaşır makinasına, onsuz hayat olmaz sanki.
Kimi umduğunu bulmak için açar kapısını, kimde ihtiyacını gidermek için açar, bu ihtiyacını gideren sadece Annedir aile fertlerine yemek yapmak içindir , gerisi zaten keyfidir. Yazın çok açılıp kapanır kapısı soğuk su ve benzeri şeyler için. Kim bilir serinlemek içinde açan vardır Allah alem,
herkesin kahrını çeker kimse hatırını sormaz, nazik davranmaz, umduğunu bulamayan sert de kapatır kapısını. Anne ile arası iyidir bii o nazik davranır bir şey olmasın diye özen gösterir içini, dışını temizler.
Buzdolabı ah buzdolabı kiminin evinde dolarsın tıka basa, belki ziyan olurda içindekiler sıra gelmeyenler çöpe atılır. Keminin evinde normal senin benim gibi buzdolabı var.
Ama bide var, sadece buzdolabı var içinde iki üç parça malzeme bir birlerine bakar dururlar, on beş günde bir, ufak tefek şeyler koyulur içine üç günde tükenir o da. Neler anlatır dilleri olsa da konuşsalar ne hikayeler çıkar kimi sevinçli, kimi hüzünlü nede insanlar tanımıştır çeşit, çeşit envaı çeşit.
Çok dert dinlemiş, şahit olmuştur çok coşkulara içini açmıştır her tür lü çeşit e şahit olmuştur.
Evin en kıymetlisi dedik ya geçekte öyle onu en çok zorlayan maalesef cep telefonu ve televizyonudur geri kalan eşya olmasa da olur. Elde yıka çamaşırı, bulaşığı demi yani yerde otur koltuk yoksa, peki buz dolabı yoksa ne edeceğiz? Haydin buyurun söyleyin sabah akşam makarna yiyeceğiz herhalde
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.