SON DAKİKA
Hava Durumu

Dua

Yazının Giriş Tarihi: 18.04.2022 15:03
Dua manevi silahtır, Annenin, Babanın duası kalkandır. Sadece Anne Baba değil kardeş, hısım, akraba, komşu, arkadaş sizi tanımayan görmeyen kişilerde hatta daha niceleri size dua edebilir hele hele Mevla’mızın öyle yarattıkları var ki doğa da yaşayan onların duası iki katı makbul Vel hasıl iyi insan olacağız ,hoş görülü, düşüncesi bile temiz olan kişiler olmamız lazım bir birimize dua etmeliyiz.
Eskiden devletin orduları varmış bildiğimiz gibi, birde cephede çırpışmayan geride duran ordusu vardı o da dua ordusu.
Dua millet olarak hep dilimize alışmış, yer etmiştir küçük bir iyilik yapsak yaptığımız kişi dua eder hemen birisine bir konu hakkında bilgi versek karşılığında dua eder. Dua etmek basittir amma karşılığı muazzamdır birine Allah cc razı olsun demek ona trilyonları verseniz yerini doldurmaz, o halde et rafımıza iyilik ve güzellik dağıtalım. Kimse para pul istemez birine yardımcı olduğunuzda, gülücük saçın bedava zor bir şeyde değil.
Hep büyükler mi ? Küçüklere dua eder, küçükler büyüklere dua etmez mi? Eder Tabiki, ederde pek gündem olmaz kimse ummaz küçükten dua etmesini, halbuki küçüklerin duası da çok önemlidir bilirmisiniz nefes alan her canlı dua eder tabiat dua eder yer dua eder gök dua eder dua kalkandır, dua silahtır, dua zırhtır manevi güçtür.
Evet kıymetli okuyucular dua bizim milletimizde çok kutsaldır duasız anne çocuğunu göndermez dışarı nine lerimiz dua makinası gibi her an dua dalar dua özdür, samimiyettir dua ilaçtır, terapidir duanın yeri ve zamanı yoktur elini açarsın başlarsın elini açmadanda başlarsın gönlünü açarsın.
Bu haftalık bu kadar sevgili okurlarım sağlıcakla kalın dua eder dua beklerim hoş çakalın.
 
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.