SON DAKİKA
Hava Durumu

Kıymetsizleştirmek

Yazının Giriş Tarihi: 08.08.2022 17:18
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.08.2022 17:18

Günümüzde çok kıymetsizleşti herşey insanlarımız da tabiki amma sadece insanlarımız değil eşyalarımız da kıymetsizleşti, eşyalarımız derken şunu dikkatinize celbedeyim satın aldığımız kullandığımız elektronik malzemeler ev eşyası, arsa, ev ,araba aklınıza ne geliyorsa onu sayabilirsiniz ,nereden çıkardın şimdi eşyanın ve insanların kıymetsizleşmesi diyecek olursanız şöyle izah edeyim size.

         

         Delikanlı erkek çiçek gibi bayanlar, kızlarımız vardı gerçekten öyle erkeklerimiz delikanlı kızlarımız efendi, eşyalarımız kıymetli, çok güzel günlerdi. Geçmişin her şeyi güzeldi bugünlerde geçecekler yarınlar bizim için de güzel diyecekler , bu düzen böyle gidiyor galiba. Şöyle lise çağlarında bir gençlerimize bakıyorum da yarın öbürsü gün bunlar anne baba olacak insanlar maalesef üzülerek söylüyorum ki kibarlıktan delikanlılıktan yoksun gençler bunlar , bunlardan gelecekte kimisi yönetici olacak, kimisi anne , baba olacak kimisi yüksek makamlar da kimisi işçi olacak, gelecek acaba daha mı kötü olacak. Temennim olmamasıdır örfümüzü adetimizi kaybetmememiz lazım kıymetsizleştirdiler örfümüzü adetimizi yok ettiler bizi eskiye hasret bırakıp günümüzde eskiyi anlatır ettiler, şimdi benim yaptığım gibi.

             Aldığımız eşyadan çok çabuk bıkıyoruz belki 2-3 tane ayakkabımız 5-6 tane tişörtümüz abartılı mutfak eşyamız ev eşyamız var ama 1-2 yıl geçmeden ev eşyasını değiştirmek istiyoruz , giydiğimiz tişörtü bir dahaki yaza giymek istemiyoruz, her ay bir ayakkabı alıyoruz, garantisi biten telefonunumuzu değiştiriyoruz yeni çıkan bir modelin sırasını bekliyoruz. Çok çabuk beziyoruz hemencecik usanıyoruz , hayatımız hızlı geçiyor zamanın geçtiği gibi , eskimeden değiştiriyoruz hatta atıyoruz israf yaptığımız ama kabulde etmiyoruz, marka tutkunu olmuşuz caka satıyoruz.

              Kıymetsizleştirdik maalesef aşkı kıymetsizleştirdik , sevgiyi kıymetsizleştirdik, büyüklerimizi kıymetsizleştirdik değerlerimizi kıymetsizleştirdik, kendimizi dahi kıymetsizleştirdik bu kadar kıymetsizleştirmenin içinde kendini bozmayanlara delikanlı duranlara çiçek gibi kalanlara selam olsun. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.