SON DAKİKA
Hava Durumu

Nasıl bir toplumuz? (eksi)

Yazının Giriş Tarihi: 17.01.2023 22:15
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.01.2023 22:15

Bize ne oldu ? Ayrıldık, bölünüp , parçalandık . Böyle olmamalıydı.... 
Bunu hakedecek ne yaptıkki biz bunları yaşıyoruz.
 Ne yaşadık, yaşıyoruz birazdan bir kaç hususu özetleyeceğim sizlere. Cuma namazında , trenvayda ve merdivenlerde olan bir takım gözlemlediklerimi anlatayım.
           Büyüğümüz sevgisiz, küçüğümüz saygısız bir çağın içerisindeyiz maalesef. Kültür çok önemli gerçekten insan okuryazar olmayabilir okul okumamış olabilir cahil olabilir cahil dediğimdeki amaç bilgisiz anlamında diyorum ama gerçekten kültürsüz olmaz. Kültürsüz ahlaksız olmaz .Bir toplumu ayakta tutan ahlakıdır ,maneviyatıdır geleceklerine  aktarımlarını geçmişten alandır geçmişten ders alandır pay çıkarandır örnek alandır  her geçen gün yozlaşıyoruz gitgide tükeniyoruz. Karamsarlık kaplamış öyle zannetmeyin, insan gördükçe gördüğünü yazınca böyle yazmak mecburiyetinde oluyor.
           Cuma namazındayız müezzin kamet getirince farz namazı için ayağa kalktık ve boş olan safları ilerleyerek doldurmaya başladık, içinde bulunduğum safın sol tarafı boş boş olan tarafın arkasındaki saf dolu bir türlü doldurmuyorlar hoca neredeyse Allahu ekber diyecek namaza başlayacağız doldurmuyorlar yaşlısı da var genci de var ihtiyarı da var ne oluyoruz böyle safta bile sıkılaşamıyoruz safı bile doldurmuyoruz bu kadar bananeci olmuşuz bu kadar vurdum duymaz , kural tanımaz olmuşuz bakıyorsun trene ,metroya, trenvay, otobüse gencecik çocuklar oturuyorlar kimisi kulaklığına  takmış cama yapışmış dışarıyı izliyor kimisi telefona kilitlenmiş etrafına bakmıyor aman ! bakmayayım da bir büyüğü görürüm de göz göze geliriz yerimi vermek zorunda kalırım ihtiyarlar ayakta gençler oturuyorlar.
           Yazık gerçekten büyük olarak küçükleri eğitememişiz bizim büyüklerimiz de bizi eğitememiş eğitim çok önemli bir şey eğitim okulda olmaz eğitim anne karnında başlar toplumda devam eder ve öyle gider. Müslüman bir topluluğuz ama yaşayışımız çok fena bu söylediklerim eleştirirsel olarak anlamayınız çok güzel şeyler olanlar da var çok güzel ihtiyarlarımız çok güzel gençlerimiz de var bir sonraki yazılarımda da bunları yazayım.
           Geleceğimizi inşa etmemiz için şimdi temellerini iyi atmamız lazım merdivenlerde büyüklerine yol vermeyip büyüğünün önüne atlayan gençlerden bir şey olmaz demiyorum , gençliklerine veriyorum zaman gelecek bu yaptıklarını hatırlamayacaklar onların yapmış olduğu hareketleri başkalarında gördüklerinde yadırgayacaklar yine de umutluyum güveniyorum gençlere. Yarınların temellerini bizler atacağız onlar inşa edecekler .Gelecek onların ne ekerlerse onu biçerler.
           Selametle kalın bir sonraki yazımda görüşmek üzere esenlikle karın.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.