SON DAKİKA
Hava Durumu

Ne düşünürsen sana düşünürler

Yazının Giriş Tarihi: 24.12.2022 02:34
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.12.2022 02:34

Bir yerde bir kötülük bir adaletsizlik varsa bizi ne kadar ilgilendirir, bizim evimizin içinde olmayan huzursuzluk komşu da oluyorsa bizi ne kadar alakadar eder komşu. ülkedeki adaletsizlik bizi ilgilendirir mi ?
         Birileri hiç  tanımadığımız birilerine zülmediyorsa bu zülme sessiz kalmamız mı lazım yoksa müdahale etmememiz mi lazım ?  sizin hakkınız yeniliyorsa ve de biz görüyorsak ona ne kadar muhatap olmamız lazım , veya engel olmamız mı lazım olmamamız mı lazım. 
         Ailede Anne, Baba olarak evlatlar arasındaki adeleti sağlayamaz olmuşuz komşunun uğradığı zülme biz nasıl duyarlı kalalım demi yani izlediğimiz tv içtiğimiz,yediğimiz tükettiğimiz herşeyde ne kadar araştırmacıyız. Komşu da bizi bizim gibimi düşünür bizim onu düşündüğümüz gibi düşünür acaba ,bence evet biz nasıl düşünüyorsak komşuda öyle düşünür, arkadaşımız, akrabamız,arkadaş,kankamız da sen nasıl düşünüyorsan öyle düşünür inanın buna.

            İster tanıdığınız olsun ister olmasın isterseniz kendi çocuğunuz olsun . Eğer onun hakkında ne düşünüyorsanız inanın o düşündüğünüz kişilerde, kimseler de toplulukta sizin hakkınızda onu düşünüyordur nasıl ki her şey karşılıklıysa düşüncede karşılıklıdır benim kanaatim. İnsan konuşmadan evvel mutlaka düşünür bu çok hızlı gerçekleşir düşündüğü yüzündeki mümiğinden tutunda söylediği söze dahi aksettirir hatta hareketlerine bile yansıtır. 
            İnsan ne olursa olsun sonuç olarak güzel düşünmelidir güzel konuşmalıdır güzel giyinmelidir güzel yiyip içmeliyiz yaşantısı güzel olmalıdır insanoğlu çirkinleşirse yediğin de çirkinleşir giydiği de çirkinleşir hareketi de çirkinleşir sözü de çirkinleşir o yüzden insanlar her daim gelişmek zorundadır her daim yenilenmek zorundadır bilgi çağında olmamıza rağmen çok bilgisiz bir toplum olmuşuz dedikodu yapmaktan onu bunun hakkında konuşmaktan bir adım ileriye gidemiyoruz toplum olarak , konunun başlığı da bu oldu sadece bunu biz yapmıyoruz arkasında konuştuğumuz kişi de bizim arkamızdan konuşuyordur ne düşünüyorsan onu düşünürler ne konuşuyorsan seni konuşuyorlar bu bilinçte olduk mu bildik mi biraz daha konuşmalarımıza dikkat edebiliriz  nedir arkadaş arkadan konuşmak nedir içinde bulunduğumuz yaşadığımız dinimiz bile bunu zaten yasaklıyor İslam dini gıybet etmeyi yasaklıyor zaten ama ne hikmetse tatlı ettikçe insan edesi geliyor gıybeti ,birkaç yazımda da yine bu gıybet meselesini yazmıştım bak bu yazıyı da nasip oldu nasıl yazacağımızı da şaşırdık başlığı atıyoruz sonunu başka yerden çıkarıyoruz.
       
     Velhasıl kelam yazımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayız  bu haftaki yazımızı burada noktalı yalım arkadaş düzgün olacağız efendi olacağız kibar olacağız bilgili olacağız kendi halkımızın dışındakine özenmeyeceğiz çalmayacağız, çırpmayacağız herkesin fikrine saygı duyacağız hayvanları seveceğiz çocuklara merhamet edeceğiz doğa yı koruyacağız sağlıcakla kalın. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.