SON DAKİKA
Hava Durumu

Ne kadar köylüyüz

Yazının Giriş Tarihi: 13.12.2021 12:00
Köylüyüz derken aslımızın hepsi köylüdür ama gel görelim ki son yıllarda Köylü diye bir kavram artık kalmadı. Ekmeğini kendisi peynirini, yoğurdunu yapmıyor hazır alıyor çiftçimiz hakikaten çok zor durumda artık. Yakında Çiftçi olmaktan vazgeçilecek her şey pahalı maliyet yüksek ekerken yaptığı masrafı satarken çıkaramıyor bir daha ekmiyor ekmeyince üretim olmuyor. Çiftçinin ürettiğini bu sefer büyük şirketler üretiyor ne olduğu belli olmayan yoğurt, yağ & peynir ve benzeri gıdalar ortaya çıkıyor, peki sağlıklımı hayır değil çiftçi devreden çıkarsa fırsatçılar kar amacında olan firmalar istediği gibi at oynatırlar.
Çiftçiyi yani köylüyü koruyup kollamamız lazım gerek kollamasak kimyasal katkılı gıdalar tüketiriz hastanelerden gelemeyiz ilaç bağlamlısı oluruz hatta  köylerimizde şehir hayatına geçtikten sonra üretmeyip hazır aldıktan sonra burası çok enteresan büyük işletmeler doğal ürünü ucuza alıyor çitçi de dahil hem pahalıya  hem de doğal olmayan ürün satıyor bu sebeple kanser vakaları köylerde de artık görünür oldu nedendir sebebi hepimiz biliyoruz
Bize düşen görev var olmaya direnmeye çalışan kendi mahsulünü satmaya çalışan çiftçimiz den ihtiyacımızı alacağız pazara çıkarken gözümüz çiftçi kardeşlerimizi arasın üç beş kuruş fazla olsun yeter ki köylümüz var olsun çünkü Köylü milletin efendisidir. 
Sağlıcakla kalın.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.