SON DAKİKA
Hava Durumu

Ne kadar saygılı biriyiz

Yazının Giriş Tarihi: 22.11.2021 00:18
Ölçüsü yoktur nazik olmanın bir o kadarda kolaydır saygılı olmak. Hep Bana saygı gösterilsin dersek bir adaletsizlik olur, her yerde saygı şart. Otobüste, trafikte restaurantta, yemekte ve aklınızdaki daha bir sürü yerlerde. Saygılı olmak gerçekten büyük bir işlemdir.
Saygı deyince otobüste, metroda bir yaşlıya veya bayana yer vermek gibi dar bir kalıba sokmayınız tabiki yapılan bu haraket saygıdır bizim vaz geçilmez saygımızdır. Apartmanda oturuyorsak bahçe komşularımız bu ikisi önemli apartmandaki üste oturanlar herzaman daha dikkatli ve saygılı olmalıdırlar alt üst kattaki komşumız rahatsız olmamalı sesten gürültüden, silkeleme eylemlerimizden ne kadar saygılıyız bahçemizdeki ağacımızın gölgesi veya yaprağı yan bahçeye düşüyormu farkındamıyız düşüyorsa ne kadar saygılıyız. Kendimizi sorguladığımızda kaç puan veririz kendimize şöyle birşey yapalım bu yazıyı okuduktan sonra kendinize not verin. 
Aracımızla yayaya, yayaysak araca yol vermede trafikte bir birimize saygımız ne ölcüde? Aynı ailede kardeşler arasında, karı koca arasında saygı ne alemde öğrenciysek okuld,a sınıfta, heleki teneffüste saygımızın durumu nedir?  Arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize karşı ne haldeyiz kendimize bedenimize saygımız varmı?  Doğaya  hayvana saygımız varmı pikniğe gittiğimizde belli oluyor saygımız doğaya yakınımızdaki hayvanlara bahçemizdeki küçük kediye mama ve su koyuyormuyuz onların yaşamalarına saygımız varmı? Kendimize hadi not verelim. 
Sevgi ve saygıyla kalın.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.