SON DAKİKA
Hava Durumu

Nereye gidiyoruz

Yazının Giriş Tarihi: 26.04.2022 14:20
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.05.2022 12:48
Toplum olarak çok değiştik, eskilerde geçmişte kaldı saygı, sevgi ve hoş görü. Büyüğümüz yönlendirmez küçüğümüz laf dinlemez oldu. Ne yapacağını bilmeyen hedefi olmayan bir gençlik var oldu, hazıra alışmış, rahata adapte olmuş millet olduk çalışmadan para kazanmak şans oyunlarından medet umar olduk. Zevklerimizden kredi çekerek vaz geçmeyip benliğimizi kaybettik.
Gençlik zaten büyümeden yaşlanmış oyun ve İnternete kaptırmışlar kendilerini adeta rehin vermişler sisteme bedenlerini çağırmasan yemek yemeye gelmezler o derece, laf dinlemez, sinirli ve öz güvensiz bir asalak gibiler, dikkat etmemiz lazım hepimizin çocukları var. Toplum olarak tükenmişiz, uykuya dalmışız temellim uyanmak biran evvel hülyadan.
Çok iyi bir zamana denk gelmediler iki binli yıllarda doğanlar, hep zehirli atıklar bunları buldu teknolojik çağda olmamıza rağmen teknolojiyi kullanıp emredeceğimize tam tersi oldu teknoloji bize yön verdi hatta egemenliği altına aldı emretti.
Şöyle izledim biraz gezdim çarşıda inanın ramazan ayında olduğunu unutacak bir hal var sokak ve caddelerde tamam anladık tutmuyorsun hiç mi tutana saygı olmaz hiç mi insan arlanmaz inanın durum vahim bu konuyu kapatmak istiyorum çünkü günümüzde saygı sevgi ve insanlık ölmüş eskiden Hristiyan komşunun Müslüman komşusu ramazan oruç var diye komşusuna saygısızlık olmasın diye kendisi ulu orta yemez içmezdi. Bizler o Hristiyanlar kadar bile olamıyoruz.
Toplum olarak bir çöküşün içindeyiz ahlak çöküşü maneviyatsızlaştık büyük büyük değil küçük, küçük değil bebek bile bebek değil ne acı şey, çok acı bir şey ne itaat eden var nede laf dinleyen, bir gençlik, nede toplum var geleceğimizi imar edecek bu gençler ziyan edilmekte kimse etmiyor ziyan haa kendi kendilerini gençler ziyan ediyorlar, çok zekiler, akıllılar maalesef kullanamıyorlar bu avantajlarını.
Çok zor bir zamanda yaşıyoruz sahip çıkmamız lazım gençlerimize çoluğumuz da sahip çıkmamız lazım örfümüze, adetinize, geleneğimize, kıyafetimize, ahlakımızla ve yiyip içtiklerimize, Bizler sahip çıkmazsak maalesef bizim düşmanlarımız sahip çıkıyorlar ve bütün değerlerimizi bize karşı silah olarak kullanıyorlar çok zor bir süreçten dikkatli olmamız lazım dikkat etmemiz lazım bilinçli olmamız lazım geçmişimizi Çok iyi bilmemiz lazım
Bu haftaki yazma burada son verirken önümüzdeki Kadir gecenizi tebrik eder Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum hoşcakalın.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.