SON DAKİKA
Hava Durumu

Rahmet olsun

Yazının Giriş Tarihi: 22.02.2022 22:51
Ölmüşlerimize ve sağlarımıza rabbim rahmet eylesin. ölmüşlerimiz tamam da yaşayanlarımız, sağlarımıza neden, rahmet diledin diyecek olursanız. Şöyle izah edeyim efendim.
Ölmüşlerimiz azığını alıp gittiler. Allah cc rahmetini kesmesin onlardan, ölmüşlerimizden çok, biz yaşayanlara rahmet gerekli değil mi? Bu bataklık dünyada boğazına kadar kire batmış yaşayanlara gerek rahmet, yoksa nice olur halimiz? Biz kendimize zülüm yapmaktan başka ne marifetimiz var, bir birimize ettiğimiz kötülükler, almışta başını gitmiş. Sakın demeyin ne kötülüğü kardeşim kimse kimseye kötülük yapmıyor.
Bir birinin kuyusunu kazanımı desem yoksa aldatan, kandıran, gasp edenlerimi anlatsam, Üç kuruş para kazanmak için yalan söyleyenler mi. Ayak üstü arkadaşının hakkında konuşanımı, üç kişinin biri ayrılınca yanlarından ayrılanın hakkında, dakikasında konuşanımı desem. Böylemi olmamız lazım, nasıl böyle bu hale geldik yozlaştık.
Halbuki ne dinimiz nede töremiz bunu tasvir eder. Biz Müslümanlar arkadaşımıza, eşimiz, dostumuza haberleri yokken demeden ona dua ederiz, onun için üzülür ve seviniriz örfümüz ve adetimiz bunu gerektirir, ama bizler git gide bu adetimizden ayrılıp, kıskançlık ve çekememezliğe yaklaşıyoruz, bizi sarıyor, sarmalıyor maalesef.
Gıybet çoğunlukla yapılır. Farkında bile değiliz bir tanıdığımız, kişinin hakkında konuşuyoruz, çokta seviyoruz adeta alışkanlık olmuş toplumumuzda, sistem böyle işliyor iyi bir toplum saygılı, dürüst, doğru sözlü ve adaletlidir. İlerleyen, gelişen toplumlar böyledir vesselam. Hoşça kalın.
 
 
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.