SON DAKİKA
Hava Durumu

Saygılı gençlikli toplum muyuz?

Yazının Giriş Tarihi: 09.05.2022 21:25
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.05.2022 09:25

Bir Ramazan da bitti 2022 nin rahmet ayı bitti. Bu gün bayram öncelikle Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum tüm Müslümanların .

Bu ramazan pekte çarşılarda ramazan havası yoktu zannedersem tutandan çok tutmayan vardı oruç. Bunu derken kimseyi yadırgamıyorum, suçlamıyorum yanlış anlaşılmasın oruç bir ibadettir yaratanla kul arasındadır bunu ben, biz değil Mevla ile kulları arasında .

Burada insanın insana olan saygısından bahsedelim hazır ramazan ayındayız bu saygıyı en iyi bu ayda anladık, gördük üzülerek söyleye bilirimki kimsenin kimseye saygısı kalmamış üstelik öyle çirkin görüntüler gördüm şahsım. İnsan biraz ar eder ramazan ayındayız tutmaya bilirsiniz anladık inancınızda olmaya bilir ama biraz saygı kardeşim saygı. Demiyorum yiyip içmeyin yiyip için ama öyle ulu orta yerde yemeyin hele hele sigara içiyorsunuz yakınınızdan geçilmiyor oruç tutan sigaraya tiryaki olanlar var onlar dinlerinin buyruğuna boyun eğip sabrediyorken kahvenin önünden geçerken sigara içenlerin dumanı ve kokusuna maruz kalıyorlar, çokta hoş bir durum değil. Ramazan ayı sabır ayı.

İnsanın aziz i olmak kolay değil rezil i de olmak kolay değil peki biz hangi taraftayız toplum olarak, çoğunluk olarak bir birimize saygımız ne kadar? ne kadar? Birbirimize hoş görümüz hoş görü onu iyice unuttuk, hele ki gençler olarak sadece hoş görü değil ahlakı ve hayayı da unuttuk, utanmayı da unuttuk. Nasıl düzeleceğiz biz büyükler nerede yanlış yaptık bizim hakkımıza düşen suç nedir.

Tabi biz büyükler de suçluyuz o gençler dün çocuktu bizler hazırladık onların zeminlerini biz yardımcı olduk bu hale gelmelerine, kimi zaman ses etmedik kimi zaman biz yönlendirdik rahatımız için, o gencin yapmış olduğu şirkin işlere biz büyükler de ortağız hiç boşuna yok falan demeyiniz, iş işten geçmedi henüz bir araya gelerek üç, beş kişi bir plan yapıp gençlere yönelik o planı uygulamak. Elimizden kayıp gitmesinler bizi temsil ettiklerinde başımız eğilmesin demi dik dursun, göğsümüz kabarsın.

Ben çok üzülüyorum gençlerin bu hallerine tabi sevindiğim halleri olan gençler de var, yok değil şükürler olsun, altın gibi çocuklar maşallah bu gençleri burada onlardan bahsetmesem olmazdı, küllüm karamsar olmayalım, ışık saçan gençlerimiz var bu gençleri yetiştiren yerler var umudumuz tüm gençlik tabi, geçmişine, örfüne, adetine atasına yakışan bir gençlik olması. Toplum denildi mi benim nazarımda çocuk tan tutun ihtiyara kadar hepsi bir birini tamamlayan, kişilerdir zincirleme misali bu konuya toplum konusuna ayriyeten değineceğim bu haftalık bu kadar hoş çakalın cümlemizin Ramazan Bayramı kutlu olsun.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.