SON DAKİKA
Hava Durumu

Sohbet

Yazının Giriş Tarihi: 17.07.2022 18:38
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.07.2022 06:38

İki arkadaş denk gelsek hemen hal hatır sorar ayak üstü sohbet ederiz. Ayak üstü bile dediğimiz sohbetimiz bizim milletimizin 10 - 15 dk. sürüyor çok sohbet sever milletiz velakin biraz kendimizi kaptırıyoruz.

Dört arkadaş bir masanın etrafında oturduğunuzu düşünün birde bu dört kişi ayrı ayrı siyasi görüşe sahip olduklarını var sayalım, aslında var saymayalım zaten var.

Çoğumuz bunu yapıyoruz zaten,

saatler süren konuşmalar, tartışmalar, hatta, hatta hararetli sert tartışmalara kadar gider bu sohbet,

adı sohbet bunun tabii. Sohbetlerde siyaset yapılmamalı sonra insanlar bir birinin kalbini kırıyor yok senin liderin böyle dedi yok seninki bunu yaptı bir birini suçlayan, boş, boş diyaloglarla dolu zaman.

Güzel şeylerden bahsetmeli doğadan, uzaydan, bilimden, fenden, matematik den din den, imandan anladığımız kadar okulunu okumak gerekmiyor kitap, gazete okuyorsak zaten bir çok bilgiye vakıfızdır.

Bir birimizi kırmak yerine bilgilendirelim.

Kutuplaştırıldık maalesef uzaklaştırıldık bir birimizden sanki hısım akraba, kapı komşu değil de iki düşman gibi bir birimize davranmaktayız neymiş konu siyaset. Siz orda kendinizi paralarken günaha gark olurken, arkadaşını üzerken ne parti liderinin haberi var nede ilçendeki başkanının sen çevreni kendine düşman ederken kimsenin umurunda değil o yüzden karşımızdaki kişiyi üzmemek için daha seçici konuşmalıyız bırakalım Ahmet'i Mehmet'i konuşmayı, gıybet etmeyi günah yerine sevap kazanabiliriz bizim elimizde.

Sohbet denildi mi aklınıza ne geliyor buyrun yazın.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.