SON DAKİKA
Hava Durumu

Trafik

Yazının Giriş Tarihi: 22.03.2022 13:56
Hepimiz hemen, hemen Trafikteyiz kimimiz kendi aracıyla kimimiz toplu taşımayla ve kimimizde yaya olarak trafiğin ortasındayız. Sakın demeyin motorlu taşıtlar anladık da yaya nasıl olurda trafikte hem de ortasında oluyor demeyin. Çünkü kuralları ihlal edenlerin yüzdenin çoğunluğunu yayalar oluşturuyor yani dolduruyor yaya trafiği var değil mi sonuçta. Yayalar kendi arasında bir trafik oluşturduğu gibi yayalarla, taşıtlar da karışık bir trafik içindeler.
Yayaya kırmızı ışık yanarken geçenimi desem, yaya üst ve alt geçitlerin üstünden ve altından geçenimi desem. Kaldırım dururken yolun ortasında yürüyenimi desem, haksız olduğu halde haklıymış gibi sesini yükseltip bağırıp çağıranımı desem.
Şöför olanlar bilir birçok seferde yaşamıştır zaten, otomobili hiç takmayanlar var yakına kadar gelip korna çalınca bile umursamayanlar var, işlek trafiğin olduğu yollarda yola atlayanlar var araba ani fren yapmak zorunda kalınca kazaya sebep vermiş oluyor otomatik olarak. Trafik sıkışık ağır ağır ilerlemekte bazıları var durmadan şerit değiştiriyor bir sağa bir sola durmadan geçip duruyor, biraz da bunun gibiler trafiğin ağır işlemesine sebep olmuyorlar mı ha bir de sol şeritte tın tın gidenleri saymazsak olmaz, trafiğin altını üstüne getirenler. Ambulansa yol vermeyenleri unutmayalım trafik meselesi çok uzun zaten sizler fazlasını yaşıyorsunuz. Benim sadece hatırlatmam olur sizlere Sakin olalım anlayışlı olalım Sabırlı olalım somurtmayalım gülelim ne olur trafikte gülelim
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.