SON DAKİKA
Hava Durumu

AK Parti Kestel İlçe Yönetimi belli oldu mu? Hangi isimler yönetimde?

Yazının Giriş Tarihi: 19.04.2022 09:00
AK Parti Kestel İlçe Başkanlığı'nda 27 kasım 2021 tarihinde ilçe başkanı Sinan Aktaş'ın görevden alınmasından veya istifa etmesinden sonra aradan 5 ay geçmiş olmasına rağmen halen ilçe yönetimi oluşmadı.
 
AK Parti Kestel İlçe teşkilatında son 5 aydır ilçe yönetiminin boş olması durumu, AK Parti'nin kuruluşundan bugüne ilk defa yaşanıyor.
 
Gerçekten çok ilginç bir durum.
Hem genelde hemde yerelde iktidar olan bir partinin ilçe yönetiminin bu kadar süre geçmesine rağmen halen oluşmamış olması Kestel'li vatandaşlar tarafından çok merak ediliyor.
 
Gelelim Sinan Aktaş'ın istifasından (görevden alınmasından) sonra yaşananlara.
 
Sinan Aktaş'tan sonra aradan 1 ay geçti ve yeni yıl girdi. 5 ocak tarihinde geçmiş dönemde belediye meclis üyeliği yapmış olan kaliteli bir insan olan Murat Güloğulları ilçe başkanlığına atandı. Atanmanın ardından yönetim oluşmadan 14 gün sonra Murat Güloğulları Erzurum'a gitti. Ancak Erzurum'dan bir süre dönmedi. Sebebini bilmiyorum.
 
Daha sonra aradan bir zaman geçti ve Murat Güloğulları'nın görevi istemediği ve bırakmak istediği söylentileri Kestel'de konuşulmaya başladı. Ben ilk başta şaşırdım ve inanmadım. Murat abi ayrılmaz devam eder dedim ama konuşulanlar doğruymuş. Murat Güloğulları görevi bıraktı. 
 
Aradan baya bir zaman geçti ve ilçe başkanlığına 7 mart tarihinde Avukat Nesri Demir atandı. Ancak atanmasının ardından 42 gün geçmiş olmasına rağmen halen yönetim oluşmadı. Gerçekten ilginç bir durum.
 
Tüm Kestel'li vatandaşlar bu durumu merak ediyor. Elbette bir çok kulis bilgisi dolaşıyor. Bende bunlardan bahsedeceğim.
 
Yeni yönetimde, geçmişte yöneticilik ve meclis üyeliği yapmış olan isimlerin olacağı kulis olarak konuşuluyor. Not olarak şunu aktarayım. Kulis bilgisi önemli yerlerde önemli kişiler tarafından konuşulan bana gönderilen bilgilerdir. Ancak kesin olmayan bilgidir. Yani kafamdan uydurmuyorum. Gelelim kulislerdeki isimlere. 
 
Bu isimlerden kısaca bahsedeyim.
Cengiz Bayrak, Mustafa Avcı, Kamil Yıldız, Celal Çiçek, Selahattin Özdemir, birde Nazif Aydın'ın oğlu Yavuz Aydın'ın, ismi geçiyor.
 
Kestel Tur Başkanı Özer Turan'a ise görev teklif edilecek mi? Teklif edilirse kabul edecek mi? Buda merak edilenler arasında.
 
**
 
18 Nisan pazartesi akşamı Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır ve AK Parti Kestel İlçe Başkanı Nesri Demir; Çataltepe Mahallesi'ne ziyarette bulundu. Kahvelerde köylülerle selamlaştılar. Gençlik kolları yönetiminden bir kaç kişide ziyarette vardı. Birde dikkatimi çeken kişiler; Cengiz Bayrak, Mustafa Avcı ve Selahattin Özdemir'de bu ziyarette vardı.
 
 
Son bilgi olarakta yönetim listesinin Ankara'ya gönderildiği ve yakında belli olacağı söyleniyor.
 
Ne zaman belli olacak bekleyip göreceğiz.

**

ForumHaber.com'un Google Play Store uygulaması yayında!
Aşşağıdaki linke tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

UYGULAMA LİNKİ
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.