SON DAKİKA
Hava Durumu

Kalender adam

Yazının Giriş Tarihi: 29.05.2022 17:55
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.05.2022 05:55

Bir kaymakam düşünün en küçük yaştakj çocuktan tutunda en yaşlı insana kadar herkesle samimi hoş bir muhabbeti olan. İşte bu isim tam bir kalender adam kaymakam İskender Yönden.

Kendisiyle 2017-2018 Yılları arasında Bursa'mızın Kestel İlçesi'nde kaymakamlık yaptığı dönemde tanıştım. Şahsi olarak bir kaç kez makamında ziyarette bulundum. Onun dışında programlarda, köylerde kısacası Kestel'in her yerinde kaymakam İskender Yönden'i görüyordum. Kendisini çok samimi buldum. Çok sıcakkanlı, iyi niyetli ve tam bir devlet adamı.

Tüm Kestel'de kaymakam beyi tanımayan yoktu. Hatta kaymakamlıkla ve kaymakamla hiç işi olmayan köydeki Hasan amcada, mehmet amcada tanıyordu. Çünkü kaymakam Yönden, köy ziyaretlerinede gidiyordu. Köylerde yaşlı amcaları, teyzeleride ziyaret ediyordu. 

Çevremdeki büyüklerime soruyorum tüm kaymakamları hatırlamaları gerekirken herkes sadece İskender kaymakamı hatırlıyor. Buradan ortaya şu çıkıyor; Kestel'e, bu kadar vatandaşla iç içe olan bir kaymakam daha önce gelmemiş. 

Burdan diğer kaymakamlarımızda sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Yanlış anlaşılmasın diğer kaymakamlarımızı kötülemiyorum. Ancak Kestel'e gelen hiç bir kaymakam İskender Yönden kadar tanınmıyor. Sadece 1 yıl görev yapmış olmasına rağmen tüm Kestel tanıyor. Buda kaymakam beyin vatandaşlarla olan samimiyetini gösteriyor.

**

2018 yılında Hatay'a İskenderun Kaymakamı olarak giden İskender Yönden, Kestel'de olduğu gibi İskenderun'da da vatandaşlarla iç içe olmuş. Geçtiğimiz günlerde İskenderun'dan, İstanbul Gaziosmanpaşa kaymakamlığına atanmasının ardından tüm İskenderun hüzünlendi.

Onlarca, yüzlerce insan veda programında kalender adam İskender Yönden'le vedalaşmaya geldi. Adete bir miting gibiydi. Programın olduğu yer doldu taştı.

4 yıllık görev süresinde gerçektende samimiyet ve içtenlikle görevini yapan kaymakam bey herkesin gönlünü almış ve herkesin sevgisini kazanmış.

Hem Kestel'li vatandaşlar hemde İskenderun'lu vatandaşlar bir dahaki görevinde İskender Yönden'i vali olarak görmek istiyorlar. Bende şahsen vali olarak görmek isterim. O makamı hakeden bir isim.

Sayın kaymakamımızı tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.