SON DAKİKA
Hava Durumu

Kestel'deki siyasi gelişmeler

Yazının Giriş Tarihi: 25.10.2021 13:07
Değerli ForumHaber.com okurları merhabalar. 
 
İlk yazımda İlbeyi Medya'dan ve ForumHaber.com'dan bahsetmiştim. Bugünki yazımda ise Kesteldeki güncel siyasi gelişmelere değineceğim. 
 
Bursa'da 17 tane ilçe bulunuyor. Kestel bu ilçeler arasında nüfus büyüklüğü olarak 11. sırada yer alıyor. Kestel siyasi gelişmeler yönünden her zaman en hareketli ilçeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bazen nüfusu kendisinden neredeyse 10 kat büyük olan Osmangazi ilçesinden bile daha hareketli bir siyasi gündeme sahip duruma geliyor. Son olarak Kestel Belediye Başkan Yardımcılığında yapılan  değişikliklik ve başkan yardımcı sayısının artması en dikkat çekici konulardan birisi oldu. AK Parti Kestel Meclis Üyesi olduktan sonra Başkan Yardımcısı olan Haluk Kürel başkan yardımcılığı görevinden ayrıldı onun yerine ise meclis üyesi olan diş hekimi Fikri Hafızoğlu getirildi. Fikri Hafızoğlu Kestel'in sevilen bir ismi. Hem Kestel merkezde hemde kırsal mahallelerde herkes tarafından tanınan bir isim. Bir çok kesimi birleştirici özelliğe sahip. Kendisini yakından tanırım. Yıllardır siyasette olmasına rağmen adı kirlenmemiş, dürüst bir insan. Kestel'e fayda sağlayacak olduğunu düşünüyorum. 
 
Başkan yardımcısı sayısı arttı demiştim. Gelelim o konuya. Kestel Belediyesi'nde ikisi meclis üyesi olan biriside teknik olan 3 başkan yardımcısı vardı. Geçtiğimiz günlerde başkan yardımcılığına getirilen özel kalem müdür Recep Alper Çelik ile birlikte sayı 4'e yükselmiş oldu. Sayının artmış olması inşallah Kestel'e fayda sağlar. Hem Fikri Hafızoğlu'na hemde Recep Alper Çelik'e başarılar diliyorum. 
 
Bugünlük bu kadar... Başka bir köşe yazımda görüşmek dileğiyle... Hoşça kalın...
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.